Menu Zamknij

Rodzaje kredytów

Jak za pewne wiemy jest wiele rodzai* pożyczek czy kredytów. Kredyty na ogół są udzielane zazwyczaj w bankach na dłuższy okres czasu z niższymi ratami miesięcznymi. Natomiast pożyczki są udzielane zarówno przez banki jak i pozabankowe instytucje oraz osoby prywatne.

Rodzaje kredytów:


Kredyt hipoteczny – jednym z najbardziej znanych nam kredytów jest kredyt udzielany dla zakupu nieruchomości lub inwestycji. Kredyt taki charakteryzuje się długim okresem spłaty w przypadku inwestycji może to być nawet kilkadziesiąt lat. Jego zabezpieczeniem jest tzw. hipoteka. Więcej o hipotece możesz przeczytać TUTAJ

Kredyt inwestycyjny – zazwyczaj przeznaczany jest na przedsięwzięcia zwiększające majątek inwestora. W tym zakup akcji, obligacji i nieruchomości.

Karta kredytowa – jest to świetne narzędzie do płacenia za zakupy w sieci czy w sklepie. Karta kredytowa może również służyć do płatności ratalnych np. leasing czy raty za pralkę lub telewizor. Karta przypisana jest bezpośrednio do konta klienta gdzie przyzwany jest limit kredytowy bez odsetek jeżeli zostanie spłacony na czas. Kredyt odnawia się po spłacie oznacza to że możemy wykorzystać dostępny limit nie płacąc odsetek dla banku jeżeli na konto wpłynie kwota wyrównująca ten limit.

Kredyt konsolidacyjny – szczególnie przydatny dla osób posiadających kilka kredytów i nieradzących sobie z zadłużeniem. Polega on na połączeniu kilku zobowiązań w jeden kredyt. Dzięki temu możliwe jest obniżenie miesięcznej raty i ułatwienie spłaty kredytu.

Kredyt konsumpcyjny – zaciągany w celu sfinansowania określonych potrzeb kredytobiorcy np. zakupu samochodu czy telewizora. Okres spłaty może wynosić od kilku miesięcy do kilku lat, a zabezpieczeniem są głownie dochody kredytobiorcy.
Sprawdź też jakie są rodzaje pożyczek

rodzaje kredytów

Oceń przydatność:

Rodzaje Kredytów
4.7 (94%) 10 vote[s]

Wróć na Stronę Główną HiperKasa

Inne z tej kategorii: