Menu Zamknij

rodzaje pożyczek

Rodzaje pożyczek

Wyróżniamy dwa rodzaje pożyczek:

– pożyczki bankowe

– pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe


Pożyczki bankowe można podzielić na 4 najważniejsze:


 •   pożyczki hipoteczne – bank udziela pożyczki pod zastaw nieruchomości. Jeżeli klient nie wywiązuje się ze spłaty ustalonej kwoty w odpowiednim terminie wtedy nieruchomość zostaje przekazana na rzecz banku z którym klient podpisał umowę.
 •   pożyczki gotówkowe – bank pożycza pożyczkobiorcy gotówkę na określony czas, pożyczkobiorca ponosi stratę w postaci prowizji i oprocentowania
 •   pożyczki konsolidacyjne –jest to świetny rodzaj finansowania ze względu na możliwość połączenia kilku pożyczek lub kredytów w jeden gdzie klient spłaca jedną niższą ratę przez dłuższy okres czasu.
 •   pożyczki lombardowe – bank udziela również pożyczek pod zastaw. Jeżeli klient zaproponuje złoto, diamenty lub inne cenne minerały szlachetne, które mają sporą wartość wtedy bank może udzielić pożyczki na określony w umowie czas. Pożyczka taka jest spłacana jednorazowo i zazwyczaj przyznawana jest na krótki okres czasu.

rodzaje pożyczek


Pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe:


 • pożyczki na dowód – ostatnio bardzo „modne” i znane pożyczki udzielane „na dowód” oznacza to, że firmy pożyczkowe udzielają finansowania nawet młodym osobom bez zdolności kredytowej czy pożyczkowej. Pożyczki te udzielane są zazwyczaj na małe kwoty – bez weryfikacji i na krótki okres czasu, zazwyczaj nie dłużej jak 30 dni.
 •   pożyczki online – pożyczki online jak sama nazwa wskazuje przyznawane są całkowicie przez internet wypełniając formularz zgłoszeniowy.
 •   pożyczki na raty – są to pożyczki udzielane na większe kwoty aniżeli poprzednie pożyczki. Spłata takie pożyczki jest rozłożona w czasie nawet do 60 miesięcy.
 •   pożyczki przez telefon – ten rodzaj pożyczek wyróżnia się tym iż są przyznawane poprzez wysłanie sms-a do firmt pożyczkowej a następnie oczekiwać połączenia z przedstawicielem danej firmy, który przedstawi nam ofertę lub umówi się z nami na spotkanie w celu omówienia i podpisania dokumentów.
 •   pożyczki weekendowe – te pożyczki są przyznawane w weekend a nawet w niektóre święta wolne od pracy. Zaletą takich pożyczek jest szybkość otrzymania gotówki na naszym koncie. Zazwyczaj jest to ten sam dzień.
 •   pożyczki z kiosku – w punktach pożyczkowych lub w kioskach RUCH’u możemy wykupić tz. pakiety startowe a następnie złożyć wniosek o udzielenie pożyczki.
 •   pożyczki z gotów-komatu – wniosek o taką pożyczkę składa się za pomocą urządzeń-maszyn stojących w różnych lokalizacjach gdzie wszelkie formalne sprawy załatwia się dzięki wbudowanemu ekranowi dotykowemu lub przyciskom pod ekranem.

Chcesz wiedzieć więcej na temat finansów, oszczędzania i zarządzania budżetem osobistym lub domowym?
Odwiedź bloga o finansach – TUTAJ

Rodzaje pożyczek

Oceń przydatność:

Rodzaje pożyczek
4.7 (93.75%) 16 vote[s]

Wróć na Stronę Główną HiperKasa

Inne z tej kategorii: